מה זה עיצוב גרפי? מה זה גרפיקה ממוחשבת? האם יש עבודה בגרפיקה ועיצוב?

מתעניינים בעולם עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת? רוצים לדעת מה מעצבים גרפיים עושים במקומות עבודה בחברות הייטק? האם יש עבודה בעיצוב גרפי?  כדאי ללמוד את התחום המבוקש ביותר בישראל? הכנו במיוחד בשבילכם אוסף שיעורי גרפיקה ביוטיוב שיסבירו לכם מה זה עיצוב גרפי ותוכנות וגרפיקה ממוחשבת. השיעורים מוסברים בשפה העברית ויסבירו לכם כיצד מבצעים מניפולציות גרפיות לקידום ושיווק עסקים ברשתות החברתיות. השיעורים מתאימים לכל אחד שרוצה להתחיל לעבוד בתחום זה.

מה זה עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי היא דרך לשווק עסקים על ידי אלמנטים ויזואליים בשימוש תמונות. נוכל לראות פרסומות רבות במדיות החברתיות כיום פייסבוק ואינסטגרם שדרך פלטפורמה זו עסקים מוצאים אפשרות לקדם ולשווק את המוצרים שלהם. מעצבים גרפיים הם אלה שעושים את העבודה הזאת על ידי שימוש בטכניקות שונות של עיצוב גרפי. המעצבים חושבים מיהו קהל היעד שאליו מעצבים ולפי זה קובעים את הקונספטואליות של שימוש בצבעים נכונים. לכל קהל יעד יש את הצבע שלו, עולם הצבעים ידוע כדרך מדהימה להשפיע על אנשים בהחלטות שלהם. חלק מהעסקים ישתמשו בצבעים חמים או קרים בהתאם למוצר שהם המשווקים. יצירת האלמנטים הויזואליים שימוש בתמונות להכנת פרסומות יעשה על ידי התוכנות של חברת אדובי.

אפשרויות העבודה לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי.

בוגרי מסלול קורס עיצוב גרפי ללימודי תעודה ותיק עבודות יכולים להשתלב במשרדי פרסום וחברות היי-טק. הביקוש למעצבים גרפים וגרפיקאים כיום הוא בין הגבוהים במשק הישראלי. אם בעבר הבוגרים היו מוגבלים באפשרות אך ורק לעבוד בבית דפוס או בעיצוב אריזה היום האפשרויות הם רבות מאוד בגלל שעולם ההייטק לוקח לתוכו אינספור מעצבים גרפיים גרפיקאים. הסיבה שחברות הייטק משתמשות במעצבים גרפיים זה לעבוד בצורה משותפת עם מתכנתים ומפתחים של מוצרים שונים. עובדי ההייטק לא למדו את תחום העיצוב הגרפי במדעי המחשב ולכן המעצבים הגרפיים הם אלה שקובעים כיצד המוצר יהיה או איך להכין חוברת ויזואלית כדי להסביר בצורות אינפוגרפיקות איך משתמשים במוצר. מעצבים גרפיים הם אלה שקובעים את השפה העיצובית באפליקציות ואת חווית המשתמש. הביקוש העצום גרם למקפצה בשכר של מעצבים גרפיים. נוכל לראות את הביקוש הזה על ידי כניסה של אלפי מעצבים גרפיים לישראל ועושים רילוקישיין במדינת ישראל כדי לעבוד בחברת היי-טק.

השכר בתחום העיצוב הגרפי וגרפיקה – בין הגבוהים במשק לעומת תקופת הלימודים הקצרה

מרבית הבוגרים של מסלולי לימוד עיצוב גרפי בוחרים לעבוד בתחום זה מהבית ולתת שירותי פרילנס בעיצוב. במידה ואתם בוחרים לעבוד במשרד פרסום השכר 12 אלף שח נטו לבוגרים שסיימו קורס. בחברות היי-טק השכר הגבוה יותר למעצבים גרפיים ללא ניסיון עם תיק עבודות יכולים להתחיל עם שכר של 18000 שח. בסופו של דבר מה שחשוב היום זה לא התעודה שתקבלו מבית הספר אלא אך ורק תיק עבודות שלכם. אם יש לכם תיק עבודות שמדבר בשפה העיצובית בצורה נכונה תוכלו להתברג לתחום במהירות. מה שיבקשו ממכם לפני שיזמינו אתכם לראיון עבודה זה קישור שתשלחו בצורת מייל או דרך אתר אינטרנט בוא תציגו את כל העבודות שלכם. במידה ויראו שהעבודות שלכם מקצועיות ומדברות על רלוונטיות לפי מה שצריך היום תוזמנו לראיון עבודה.

הלימודים עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת – ללמוד מהבית דרך המחשב עם המורה הפרטי שלך

בתחום העיצוב הגרפי אפשר ללמוד במכללות עיצוב גרפי בישראל או בתי ספר לגרפיקה לההיי-טק. יש את האפשרות ללמוד אונליין דרך תוכנה שמחברת בין מחשבים. תוכלו לראות בכתבה הבאה בית ספר מקצועי שמאפשר לאנשים לשלב לימודים ועבודה דרך למידה פרטית באינטרנט מהבית. בית הספר מספק תוכנה שמחברת בין המחשבים והמורה יכול לצפות במסך של הסטודנט. הלימודים מתבצעים במתכונת של שיעורים פרטיים מורה מול סטודנט אחד על אחד.  למידה אישית מהבית מאפשרת לכם לקבל את כל תשומת הלב ולא לבזבז זמן ושעות על חנייה – נסיעות. במהלך השיעור המורה יאפשר לכם לתרגל את כל מה שתלמדו כדי לראות שאתם מבינים את החומר בצורה טובה. לכל אורך הקורס תקבלו תמיכה גם מעבר לשעות הלימוד   כדי לתמוך בתיק העבודות.

העבודה בתחום עזרה וחשיפה למקומות עבודה בעיצוב

המורים לעיצוב גרפי יחשפו אתכם למקורות כיצד להתחיל לעבוד בתחום זה לאחר סיום הלימודים. יחשפו אותכם לקבוצות אדירות בפייסבוק של מדור דרושים ואתרי אינטרנט שונים ברשת שמפרסמים עבודות מידי יום. אפשרות העבודה מהבית מתאימה לאנשים שרוצים לשלב קריירה מקצועית עם אפשרויות עבודה רבות מאוד. עבודה דרך האינטרנט תאפשר לכם חופש פעולה ולהגיע ללקוחות שונים. זה לא משנה אם אתם גרים באילת או בירושלים הלקוחות שלכם יכולים להיות מתל-אביב ומכל מקום אחר בעולם. תחום העיצוב הגרפי יתפתח עוד בשנים הקרובות בגלל שהטכנולוגיה לא הולכת לעצור בכלל. אם אתם אוהבים את תחום זה תוכלו למצוא קריירה מפרנסת וטובה.